LOMBARD Kalwaryjska 18

12 257 14 82
12 307 14 82
 

 

lombard-kalwaryjska-co-warto-wiedziec

 

Lombard Kraków: Co warto wiedzieć o tym miejscu?

 

Wyobraź sobie firmę, która zajmuje się udzielaniem pieniędzy pod zastaw majątku. Na myśl przychodzi bank, który funkcjonuje na tych zasadach, ale bardzo podobny rodzaj działalności to także lombard.

 

Duże instytucje finansowe udzielają pieniędzy np. na zakup nieruchomości lub sprzętu, biorąc na zabezpieczenie ten majątek. Do momentu spłaty całego zobowiązania przedmioty należą do banku. W lombardzie sprawa wygląda bardzo podobniem w mniejszej skali i na innej zasadzie dopełnienia formalności. Skup przedmiotów i ewentualny ich pózniejszy odkup udziela się ich na krótszy okres (od 14-30 dni), a przedmiotem zabezpieczenia są rzeczy z reguły bardziej kompaktowe i mobilne, nieruchomości jak działki, mieszakania czy domy zdarzają się znacznie rzadziej i stanowią raczej wyjątek od reguły funkjonowania lombardów. Zobacz, co może być przedmiotem sprzedaży w lombardach takich jak lombard kalwaryjska:

 

Rzeczy, które zastawisz w lombardzie

Jakie przedmioty przyjmuje lombard? Przede wszystkim takie, które mają wartość i są stosunkowo łatwo zbywalne. Im powszechniejszy produkt, tym większa szansa na uzyskanie pożyczki.

 

Przedmioty akceptowane przez lombard:

  • srebro, złoto, kamienie szlachetne,

  • komputery,

  • tablety,

  • telefony komórkowe,

  • sprzęt komputerowy,

  • AGD i RTV,

  • sprzęty budowlane.

 

Pełna lista podawana jest przez konkretny lombard. Zdarzają się placówki, które akceptują na zabezpieczenie samochody, a nawet nieruchomości. Jeśli potrzebujesz większej gotówki, warto zapytać o politykę konkretnego pożyczkodawcy.

 

Wycena przedmiotów w lombardzie

Skrajny przykład: Wychodzisz z salonu Apple z nowym iPhonem i wstępujesz do lombardu, po pożyczkę, której zastawem będzie smartfon. Z pewnością uzyskasz atrakcyjną cenę, ale nie będzie tak wysoka, jak cena na „jeszcze ciepłym” paragonie z iSpotu. Dlaczego?

 

Elektronika szybko traci na wartości, a w grę wchodzi jeszcze zysk lombardu. W związku z tym wysokość pożyczki będzie 20%-30% (lub więcej) niższa od wartości zakupu. Wszystko zależy od wcześniej wskazanych powodów. Gdy wrócisz z umówioną kwotą, odzyskasz swój sprzęt.

 

Warto dodać, że za wycenę przedmiotu odpowiadają pracownicy. To oni ustalają szacunkową wartość, a także maksymalną kwotę pożyczki. Ich zadaniem jest także ocena łatwości sprzedaży danego przedmiotu. Z iPhonem nie będzie takiego problemu, jak z kompletem unikatowych znaczków, o ile te zostaną w ogóle przyjęte przez lombard.

 

Umowa z lombardem nie dla wszystkich!

Osoby niepełnoletnie nie mogą korzystać z usług lombardów. Zwykle istnieje taki zapis w umowie. Każdy, kto chce pożyczyć pieniądze, powinien mieć ukończone 18 lat i ważny dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karta pobytu RP lub książeczka wojskowa. Jeśli dana osoba nie może się wylegitymować, nie będzie mogła zawrzeć umowy z lombardem.

 

Kiedy można skorzystać z pożyczki w lombardzie?

Sytuacji jest wiele. Nagła zima może zmusić do wymiany starych opon zimowych na nowe. Stara pralka zalała sąsiadów, ale nie masz opłaconej polisy ubezpieczeniowej. Planujesz kupić prezent, ale masz wspólne konto z partnerką lub partnerem i nie chcesz, żeby druga strona widziała ruchy na rachunku bankowym. Podobnych zdarzeń są tysiące. Jeśli masz pewność, że wynagrodzenie pojawi się w krótkim czasie na koncie, a nawet spodziewasz się premii, to pożyczka w lombardzie wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

 

Lombard to miejsce, gdzie uzyskasz szybki zastrzyk gotówki przy sprzedaży przedmiotów. W oczach pracowników muszą mieć wartość, aby transakcja doszła do skutku. Wrócisz z gotówką w umówionym czasie? Świetnie! Odzyskujesz swój przedmiot, spóżnisz się powyżej 14-dni od dnia określonego w umowie - twój przedmiot trafi do nowego właściciela. To proste i klarowne rozwiązanie.

 

OGŁOSZENIA:

 

lombard-kalwaryjska-olx lombard-krakow-allegro

NA SKRÓTY:

 

O NASZEJ FIRMIE

KONTAKT

DANE FIRMY:

 

lombard kraków

Adres:

ul. Kalwaryjska 18, 30-504 Kraków

lombard kraków kalwaryjska

telefon:

12 257 14 82

12 307 14 82

lombard kalwaryjska

e-mail:

lombard@k18.pl

lombard@lombardkorona.pl